Dominikánská republika voní exotikou a patří mezi běžné exotické dovolenkové destinace Čechů. Proč si nesplnit svůj sen a nenavštívit tropický ráj s běloskvoucími plážemi v souostroví Velké Antily v Karibském moři? A právě na podzim nastává vhodný čas ke strávení dovolené v této zemi. Zvláště úchvatná je Dominikánská republika v listopadu, kdy začíná období bez dešťů.

Casa Barbara ***jen 52 300 Kč
14.01. – 25.01. (12 dní) | změnit termín
Letecky | Bez stravy

Dominikánská republika – poloostrov Samaná

Jaké je aktuální počasí v Dominikánské republice?

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Počasí na Dominikánské republice v listopadu – prosluněné teplé dny

Dominikánská republika v listopadu má turistům rozhodně co nabídnout. Jelikož leží v subtropickém pásu, po celý rok tu panuje příjemné počasí a denní teploty nespadnou pod 26 °C. V listopadu se můžete těšit na teploty kolem 28 °C a v noci můžete v klidu chodit v tričku, protože teplota neklesá pod 23 °C. I v tomto měsíci se můžete setkat s lijáky, které trvají jen pár minut a vyskytují se spíše na začátku měsíce. V listopadu celkem naprší 131 mm srážek a slunečního svitu je v této době 8 hodin denně.

Počasí na Dominikánské republice v listopadu vám v ničem nebude připomínat sychravé podzimní počasí u nás. V tomto měsíci si dosyta užijete tropické slunce a průzračné moře a odpočinete si pod vzrostlými palmami. Pro milovníky teplého moře máme dobrou zprávu: voda má úžasných 29 °C a je tak neuvěřitelně čistá, že i v hloubce uvidíte na samé dno.

Dovolená na Dominikánské republice v listopadu

Romantika na každém kroku

Dominikánská republika v listopadu má své kouzlo. Slunečné dny může náhle přerušit rychlý déšť a po jeho odeznění se ostrov nádherně třpytí. Romantické duše se tu budou cítit jako ryby ve vodě. Dokonalé uvolnění pocítíte při procházkách po bílých písčitých plážích, šnorchlování a ochutnávání exotické kuchyně.

Tipy, kam na výlet

Dominikánská republika má kromě dechberoucí přírody i spoustu zajímavostí. Pokud zatoužíte po výletu, vydejte se do hlavního města Santo Domingo, jež je pod ochranou UNESCA, národního parku Los Haitises, krápníkové jeskyně Los Tres Ojos, mořské rezervace Marinarium nebo do vnitrozemí za poznáním fauny a flóry.

Ubytování

Místní obyvatelé jsou přívětiví a budou vás vítat s otevřenou náručí. Na Dominikánské republice pro vás vybudovali moderní letoviska, z nichž je nejrušnější Punta Cana, Bayahibe a La Romana.