Dominikánská republika je ostrovním státem v subtropickém pásmu, kde léto v podstatě nikdy nekončí. Tato země na ostrově Hispaniola proto představuje ideální dovolenkovou destinaci, když u nás trvá zima. Nádherná, přívětivá a slunečná je Dominikánská republika v únoru. Na jaké počasí se můžete v tomto měsíci těšit?


Jaké je aktuální počasí v Dominikánské republice? Letovisko Punta Cana:

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Dominikánská republika v únoru – čas pro vaši dovolenou!

Dominikánskou republiku každoročně postihují od května do října hurikány a deště. Nejvhodnější doba ke strávení bezproblémového pobytu nastává od listopadu do dubna. Toto období bez dešťů na Dominikánské republice láká turisty z celého světa. V únoru spadne na zem nejméně srážek z celého roku a přeháňky jsou krátké a objevují se zejména navečer nebo v noci. Teplota vzduchu šplhá k příjemným 27 °C a voda má pouze o jeden stupeň méně.

Na ostrov se létá z Prahy a při přistání si musíte posunout hodinky o pět až šest hodin zpět. V této zemi vás přivítá tropické slunce, křišťálově průzračné moře a exotická příroda. Vane tu příjemný větřík, a tak je počasí na Dominikánské republice v únoru snesitelné i při teplotách nad 30 °C. Pokud se vydáte na túru na úpatí hor, teploty se ve vyšší nadmořské výšce pohybují kolem 24 °C. V noci teploty neklesají pod 20 °C, takže vám stačí zabalit si do kufru lehké letní oblečení a jeden teplejší svetr.

Dechberoucí příroda ostrova

Dominikánská republika v únoru pro vás bude nezapomenutelná. Za srdce vás chytne úchvatná příroda, která nemá jinde obdoby. Dlouhé pláže s jemným pískem lemují tropické palmy a přecházejí v bujný zelený porost s jedinečnou faunou a florou. Ostrov omývají na severu vody Atlantského oceánu a na jihu Karibské moře.

Pláže jako z pohlednice

Jemné písčité pláže jsou jako vystřižené z katalogů luxusních cestovních kanceláří. Na východě se táhnou podél pobřeží bílé pláže, na severu zlaté pláže a na západě šedé pláže. Dech vám vyrazí pláž Cayo Levantado v zálivu Samana, kde utečete od davu turistů. Nejoblíbenější je pláž Bavaro s bílým pískem a palmovým zátiším v letovisku Punta Cana.

Co si nenechte ujít?

Na Dominikánské republice nezapomeňte ochutnat místní kvalitní rum a udělejte si výlet na ostrůvek Cayo Levantado, na němž je údajně zakopaný pirátský poklad. Golfoví fandové si mohou zahrát golf na jednom z třiceti hřišť a poté si vychutnat výborný doutník. Nevšední zážitek prožijete v Manati Parku, kde si můžete zaplavat mezi delfíny.