Dovolená u jezera Balaton s all inclusive nabízí možnost relaxace a odpočinku na Maďarské riviéře, což je oblíbená přezdívka Balatonu. Prostředí je příjemné, je zde vše co na dovolené potřebujete a hlavně se nemusíte bát, že by vám to zruinovalo rozpočet. Výhodou je, že je tato dovolená dostupná opravdu pro každého.

Balaton s all inclusive je vhodnou příležitostí jak si může jednotlivec i rodina s dětmi užít třeba na nejbezpečnější pláži na celém jezeře Balatonboglár, která navíc nabízí vyhřátou vodu na 26 až 28°C po celé léto, protože Balaton není příliš hluboký.

Nabídka zájezdů CA Invia k jezeru Balaton s all inclusive levně


Jaké je aktuální počasí na Balatonu?

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Základní informace o Balatonu

Balaton patří k největším jezerům ve střední Evropě a rovněž k nejvíce navštěvovaným místům v Maďarsku.

 • Pobřeží se řadí k důležitým lázeňským oblastem, neboť tu jsou termální a minerální prameny.
 • Vedle lázeňských procedur, tu můžete prožít spoustu zábavy, různých výletů po okolí a sportu.
 • Do této lokality můžete v klidu vyrazit svým vlastním autem. Vzdálenost z Prahy je cca 630 km, což vám zabere ccca 5,5 hodiny čistého času, se zastávkami počítejte okolo 6,5 hodiny.
 • K bezpečným plážím patří nečekaně čistá a příjemně teplá voda, kterou doplňují kvalitní cyklostezky a možnost ochutnat místní gurmánské speciality.

Co zahrnuje all inclusive?

Nabídka all inclusive se může lišit podle toho, co nabízí konkrétní hotel či jednotlivá země. Pevnou součástí je vždy snídaně, oběd, večeře. Hotely nabízí také svačinky v podobě zákusků, zmrzlin a salátů v průběhu celého dne, což nejčastěji ocení zejména rodiny s dětmi. Někdy bývají součástí stravování také nealkoholické nápoje, pivo, víno nebo alkoholické nápoje.

 • Vedle jídla a pití může all inclusive nabízet i zdarma vstup na sportoviště (plážový volejbal, tenisové kurty a další) nebo diskotéky, do bazénů či kin.
 • Samozřejmostí nejsou ani lehátka a slunečníky na pláži, která většinou poskytují hotely za příplatek, ale někde mohou být zapůjčeny bez poplatku právě v rámci all inclusive. U hotelových bazénů jsou lehátka k dispozici zdarma.

Důležité je, abyste se vždy předem informovali, co vše nabízí konkrétní zájezd v rámci all inclusive zdarma a co je třeba doplácet.

Vodní radovánky

Na jezeře můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je surfování, vodní lyže a podobně. Kdo si chce na vodě odpočinout, může to zkusit na šlapadle, kterým si došlape kousek od břehu a pak se nechá houpat vodní hladinou. Zkrátka nepřijdou ani rybáři, kteří si mohou zkusit chytit nějakou rybu, když si v místních obchodech s rybářskými potřebami seženou potřebný lístek.

Zajímavá místa

 • Určitě navštivte vyhlídku Szépkilátó při Balatongyöröku.
 • Blízko jezera je masiv Badacsony v jehož okolí je pěstováno místní víno.
 • Kdo se chce na Balaton podívat z ptačí perspektivy, může si objednat let balónem.
 • Na kole si můžete zajet do Keszthely, což se považuje za zcela neoficiální hlavní město Balatonu. Zde si můžete prohlédnout barokní zámek obklopený anglickou zahradou. Je zde také muzeum kočárů a knihovna, která obsahuje přes 90 tisíc svazků knih.
 • Nezapomeňte také navštívit poloostrov Tihani, kde je historické opatství, dále historické město Vár-Hegy, město Badascony a mnoho dalších.

Kdekoliv se kolem Balatonu budete pohybovat, rozhodně neopomeňte ochutnat kvalitní Tokajské.