Bulharsko je jedna z nejlevnějších destinací, kam lze vyrazit na letní dovolenou. Ubytovat se můžete jak v levných apartmánech, tak i v luxusních 4* a 5* hotelech s all inclusive stravováním. Vyberte si u nás z nabídky dovolená Bulharsko autobusem zájezd od více jak 300 CK na jediném místě od největší cestovní agentury v ČR – Invia. Nabídku denně aktualizujeme o nové termíny a nabídky. Levně do Bulharska autobusem můžete vyrazit od června do září.


Autobusem do Bulharska levně

Bulharsko netřeba složitě představovat. Je to turisty už dlouhou dobu oblíbený balkánský stát. Zájezdy do Bulharska autobusem nabízí snad každá cestovní kancelář, a to samozřejmě levně, takže máte z čeho si vybírat. A můžete se těšit na krásné pláže, moderní hotely s širokou nabídkou služeb a aktivit a samozřejmě i na aktivně strávený čas. Jak ve městech, tak v přírodě.

Dopřejte si dovolenou do Bulharska autobusem. Vyjde vás levně, budete mít neustálou péči průvodce, autobus vám zastaví přímo před hotelem. Ale musíte počítat jistojistě s celodenní jízdou.
Krásné a čisté pláže bývají oceňovány cenou Blue Flag a Bulharsko nabízí dokonce sedm pláží s tímto oceněním:

  • Albena – největší přímořské lázně s minerálními prameny.
  • Duni – v blízkosti jsou mokřiny Alepou, které jsou útočištěm tažných ptáků.
  • Pomorie – zdejší Černá pláž skýtá léčivé bahenní koupele.
  • Sozopol – historické přístavní město patří na seznam UNESCO a turistům nabízí k obdivovávání typické černomořské domky z kamene a dřeva.
  • Nessebar – jedno z nejstarších evropských měst, velmi významné v době antiky, dnes na seznamu UNESCO.
  • Svatý Vlas – klidné letovisko se zalesněným pohořím blízko rušného Slunečného pobřeží.
  • Varna – tzv. Královna Černého moře. Původně thrácká vesnice byla ve středověku významným přístavem obchodujícím s Benátkami. V současnosti je zde k vidění řada památek a pro turisty je k dispozici kulturní život s festivaly a představeními.

V Bulharsku se nachází 44 pohoří. Máte-li rádi dlouhé túry, vystoupejte na vrchol Moussala v pohoří Rila. Nejen že se díky své výšce přes 2000 metrů řadí k nejvyšší hoře Bulharska, dokonce je také nejvyšším vrcholem celého Balkánu. Nejkrásnější pohoří Pirin je plné krásných jezer a kaňonů.

Myslíte si, že vaše dovolená do Bulharska autobusem skončí lenošením na pláži? Nemusí tomu tak být, když si za cíl vyberete letovisko zapsané na seznam UNESCO. Kromě jmenovaného Sozopolu a Nessebaru se na něj řadí klášter Rila, Národní park Pirin, skalní chrámy Ivanovo, přírodní rezervace Srebarna se sladkovodním jezerem nebo thrácká hrobka Sveshtari.