Malta – jeden z nejpestřejších ostrovů Středozemního moře. Právě zde si můžete užít dovolenou all inclusive, jak se patří. Stačí si vybrat z nabídky více jak 300 cestovních kanceláří na jediném místě s denně aktualizovanými termíny, cenami i nabídkou hotelů. Nevybrali jste si? Vraťte se zítra nebo klikněte na zelené tlačítko pro kompletní nabídku zájezdů.


Levné all inclusive zájezdy na Maltu

Prožijte letošní léto na ostrově ve Středozemním moři. Zajistěte si dovolenou na Maltě all inclusive a budete mít postaráno o množství neopakovatelných zážitků. Celé souostroví spjaté s Maltézským řádem neboli Johanity se skládá ze tří ostrovů, a to z Malty, Goza a Comina.

Co podniknout při své dovolené na Maltě all inclusive:

  • Koupání – na Maltě si můžete užít jak rušné pláže, tak i ty polozapomenuté. Mezi nejoblíbenější patří například Golden Bay nebo Mellieha.
  • Vodní sporty – využijte zdejší výborné podmínky pro windsurfing nebo vodní lyžování. Na Maltě se dokonce pořádají velmi proslulé surfingové šampionáty. Ve zdejších zátokách můžete vyzkoušet i potápění a objevovat místní podmořskou faunu a flóru.
  • Historické pamětihodnosti – navštivte megalitické chrámy, hlavní město Valletta, množství paláců. Pozoruhodnou stavbou, taktéž jako jiné zapsanou v UNESCU, je hypogeum Hal Saflieni, což jsou podzemní prostory vytesané do skály.
  • Kultura – procházejte se po městech a po pobřeží, poznávejte zdejší život a ochutnejte místní speciality.

Věděli jste, že…

  • … megalitické chrámy roztroušené po ostrově jsou starší než Cheopsova pyramida? Stavěly se už kolem roku 4000 př. n. l., kdežto pyramida byla dostavěna až kolem roku 2500 př. n. l.
  • … Maltézští rytíři se na Maltu dostali z Rhodu v 16. st. a vyhnáni byli až o dvě staletí později, když se ostrov vzdal Napoleonovi?
  • … křesťanství se na ostrově začalo šířit sv. Pavlem, jenž zde ztroskotal v roce 60?
  • … prvními obyvateli, přicházejícími sem v 5. tisíciletí př. n. l., jsou občané ze Sicílie?
  • …v bývalém hlavním městě Mdině je až na pár výjimek zakázána automobilová doprava? Proto se jí také přezdívá Tiché město.

Nezapomeňte si včas zajistit hotel pro svou dovolenou na Maltě s formou all inclusive, ať máte vedle sportovních a kulturních programů zajištěnou také celodenní stravu.