Láká vás dovolená na Jadranu? Navštivte s námi skvosty Chorvatska, Itálie, Černé Hory, Albánie či Slovinka a užijte si tu příjemnou středomořskou atmosféru. Čeká vás jedno z nejkrásnějších moří Evropy, členité i písečné pláže a to vše velmi levně. Vyberte si z naší nabídky zájezdů do jadranských lokalit od největší cestovní agentury Invia.


Levná dovolená a ubytování na Jadranu

Máte zájem užít si letošní léto dovolenou na Jadranu? Pak pro vás máme pár informací, které se mohou hodit. Jadran neboli Jaderské moře se rozkládá mezi Apeninským a Balkánským poloostrovem. To znamená, že dovolená na Jadranu se počítá již při návštěvě Itálie, Slovinska, Chorvatska nebo Černé Hory. Malý přístup k moři má také Bosna a Hercegovina s letoviskem Neum. Svá letoviska u Jadranu má i Albánie.

Itálie

Za svůj dovolenkový cíl si můžete zvolit tolik oslavované Benátky, Rimini, Terst, oblíbenou plážovou lokalitu Bibione nebo Brindisi.

Slovinsko

Slovinským letoviskem je známý přístav Koper, který byl v průběhu historie v držení mnoha národů. Podobně je na tom i rybářské město Izola.

Chorvatsko

Historická města Split a Dubrovník, přístavní Pula s amfiteátrem a blízkým národním parkem, turisticky oblíbený Šibenik a další letoviska.

Černá Hora

Podhorský na kulturu bohatý Kotor, přístavní Sveti Stefan a Herceg Novi. (Láká vás dovolená Černá Hora letecky? Klikni zde.)

Proč jet na dovolenou na Jadranu:

  • Kotorský záliv v Černé Hoře patří právem mezi nejkrásnější zálivy Jadranu.
  • Na plážích v Albánii si užijete soukromí i nízké ceny.
  • Při relaxaci na plážích ve Slovinsku to budete mít blízko k objevování slovinských přírodních krás – jezer, hor i národních parků.
  • Jadran vám nabídne velmi čisté moře.
  • Chorvatské pobřeží Jadranu patří mezi druhé nejčlenitější pobřeží v Evropě (samozřejmě až po fjordech v Norsku).

Dovolená na Jadranu umožňuje navštívit během jedné dovolené více států – tak např. z Chorvatska si můžete zajet na jednodenní výlet do Benátek.

Dovolená na Jadranském pobřeží patří mezi oblíbený dovolenkový cíl obyvatel napříč celou naší republikou. Proto klasické zájezdy i last minute do jadranských lokalit nabízí řada cestovních kanceláří. Ubytovacích středisek je celá řada – hotely, penziony, kempy i pronajmutí pokoje u soukromníků. Jadran je navíc posetý celým množstvím památek z nejrůznějších období, takže se určitě nebudete nudit.