Vyberte si z výhodné nabídky dovolená Řecko letecky svůj vysněný letní zájezd. Odlétáme z Prahy, Brna, Ostravy i Pardubic. Výběr hotelů denně několikrát aktualizujeme o akční nabídky. Například ty slevové. Výši slevy vidíte v levém horním rohu u obrázku. Kliknutím na vybraný hotel si zobrazíte kompletní nabídky volných termínů.


Dovolená Řecko levně letecky

Řecko je zemí, které láká na čisté moře, kvalitní pláže a řadu antických památek. Samozřejmě vzhledem k vzdálenosti je ideální volbou dovolená Řecko letecky. Zatímco autobusem či autem můžeme jet i 24 hodin, letadlem jsme z pražského letiště v Řecku za 2 – 3 hodiny. Samozřejmě záleží na letecké společnosti, ale i na naší cílové destinaci. Příkladem může být fakt, že pokud zvolíme Řecko letecky a vyrazíme do destinace Lefkada, budeme zde za 2:10 hodin. Naopak na Korfu jsme za rovné 2 hodiny a cesta na Zakynthos trvá 2:30.

Kam nejčastěji míříte do Řecka letecky?

Výše jsme několik nejznámějších destinací již nastínili. Určitě ale nejsou jediné, jelikož se létá také na ostrov Rhodos (až 3 hodiny), na ostrov Kos nebo ostrov Kréta. Délka letu však není to jediné, co bychom měli sledovat.

Pokud je naším cílem právě dovolená v Řecku letecky, je vhodné zjistit si i cílové letiště a délku transferu do hotelu. Ten bývá u většiny CK zajištěn a zdarma, ale může naše cestování prodloužit i o další 2 hodiny. V rámci toho se tak může vyplatit delší let, ale na letiště, které je blíže hotelu.

V mnohých případech to může vyjít i levně, a to také v závislosti na letišti, ze kterého odlétáme. A to dnes lze z Brna, Ostravy, Pardubic, Prahy, popřípadě i z letišť v Německu či Rakousku. Zde hraje roli jak vzdálenost od cílové destinace, tak letištní poplatky, zahrnuté v ceně zájezdu.

Proč na dovolenou do Řecka letadlem?

Hlavním důvodem je samozřejmě pohodlnost a krátký čas, v rámci kterého vzdálenost překonáme. Ačkoliv negativem mohou být omezené velikosti nebo hmotnosti zavazadel, je třeba myslet na to, že většina zájezdů je nabízena s all inclusive stravováním.

To znamená snídaně, obědy, večeře a další jídla během dne, ale i dostatečný přísun alko i nealko nápojů místní výroby. A to samozřejmě vše zcela zdarma. Možné je však narazit i na zájezdy s plnou penzí (snídaně, oběd, večeře), nebo polopenzí (snídaně, večeře). I v těchto případech tedy není třeba brát jídlo s sebou.

Last minute Řecko letecky

Chcete ušetřit ještě více peněz? Porozhlédněte se po zájezdech last minute Řecko letecky. Jen tak můžete získat dovolenou se slevou až 50% do vybraných hotelů, které potřebují na poslední chvíli zaplnit své kapacity. Pokud vám nevadí vyčkávat s dovolenou až do posledních dnů je pro vás last minute jako dělaný. Ovšem na druhou stranu nečekejte ty nejlepší možné hotely, ty bývají totiž často již několik měsíců dopředu vyprodané. I tak lze ale získat velmi kvalitní hotely za dobré ceny.

Řecko, Lindos

Řecký ostrov Lindos je jedním ze skvostů Řecka. Zdroj: vlastní archív