Láká vás dovolená na nejkrásnějších plážích Evropy? Chcete vidět na vlastní oči „Evropský karibik“. Pak s námi vyrazte letecky z Prahy, Brna či Ostravy na Sardinii a vychutnejte si tu typickou atmosféru největšího italského ostrova. Nabízíme zájezdy od více jak 300 CK na jediném místě. Zájezdy denně několikrát aktualizujeme.

Warning: simplexml_load_file(http://affil.invia.cz/direct/core/tool_xml-feed/download/id/1486809-5530bba64395f/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error
in /data/web/virtuals/94198/virtual/www/domains/najitdovolenou.cz/parser/parseXML.php on line 77

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://affil.invia.cz/direct/core/tool_xml-feed/download/id/1486809-5530bba64395f/" in /data/web/virtuals/94198/virtual/www/domains/najitdovolenou.cz/parser/parseXML.php on line 77


Vydejte se s námi na Sardinii

Evropský Karibik. Druhý největší ostrov v Itálii. Nejkrásnější písečné pláže na světě v kombinaci s historickými pamětihodnostmi a útesy. Tyto přívlastky se spojují v jeden název, a to v Sardinii. Zajistěte si dovolenou na Sardinii letecky a neprohloupíte!

Proč se vydat na dovolenou na Sardinii letecky?

  • Doba letu na Sardinii trvá kolem 2 hodin. Za tu dobu se ocitnete o víc než 1000 km dál.
  • Letecká doprava z Prahy, Brna i z Ostravy.
  • Na Sardinii se nachází letiště Cagliari a Olbia.

Co podniknout, vydáte-li se na Sardinii letecky?

  • Volný čas na pláži – nejluxusnější oblastí je Smaragdové pobřeží (Costa Smeralda). Za zmínku stojí také skalistý záliv Golfo di Orosei s Jeskyní mořských volů, zátoka Porto Conte s Neptunovou jeskyní.
  • Toulky po historii – poznejte nuraghy, což jsou opuštěné stavby z velkých kuželovitých kamenů, které jsou rozesety po celém ostrově. Jejich nejznámější lokalitou je Su Nuraxi zapsané na seznamu UNESCO. V historickém městě Nuoro můžete obdivovat etnické šperky a oděvy místního lidu. Město Cagliari se pyšní amfiteátrem a byzantským kostelem.
  • Turistika – dopřejte si procházky po pohoří Gennargentu. Kromě návštěvy národního parku zde máte možnost poznat nedotčenou divočinu na vlastní oči. Pokud nechcete zdolávat zdejší hory dosahující výšek přes 1800 metrů, můžete si vybrat hory tisícovky v pohoří Monte Albo.

Perličky na závěr

  • Místní delikatesy – sýry – se na Sardinii vyrábějí dobrých 5000 let.
  • Nuraghská kultura není dochována v žádných písemných záznamech. Proto bohužel nevíme, kdo nuraghové byli, ani k čemu jejich stavby sloužili.
  • Jeskyně mořských volů v zálivu Orosei je pojmenována po jednom druhu tuleňů.

Možnost zajet na Sardinii letecky a levně není zatracena. Podívejte se na nabídky mnoha cestovních kanceláří i agentur, a nejen těch, kteří se specializují na Itálii.