Dovolená Sicílie all inclusive nabízí nezapomenutelný zážitek na největším ostrově Itálie. Můžete si vychutnat překrásnou přírodu, úchvatné pláže, čisté moře s velmi dobrou viditelností, stylová pobřežní letoviska a historická města, která skrývají památky různých dobyvatelů, díky nimž získala svou pravou tvář.

Nabídka zájezdů CA Invia na ostrov Sicílie s all inclusive levně


Jaké je aktuální počasí na Sicílii?

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Základní informace

Sicílie se nachází na jihu Itálie a svým vzhledem připomíná z leteckého pohledu zaoblený trojúhelník s několika rameny. Východní rameno (část) má 188 km, severní 290 km a jižní 236 km. Ze Sicílie to máte kousek i do Afriky, třeba Tunisko je odtud vzdálené jen 140 km.

 • Hlavním městem Sicílie je Palermo.
 • Pláže tu mají písečné, oblázkové a na některých se nachází i útesy. Velká část pláží je veřejná, musíte si zaplatit lehátka a slunečníky.
 • K symbolům Sicílie patří Etna, což je největší činná sopka. Najdete zde příjemně teplé moře, kvalitní rekreační střediska a hotely, díky nimž bude dovolená na Sicílii s all inclusive přesně podle vašich představ.
 • Vedle slunce a památek si můžete vychutnat vynikající víno a společnost místních lidí.
 • Nejlépe si zde dovolenou užijete od počátku května do konce října.

Sicílie all inclusive

Standardně zahrnuje all inclusive snídani, oběd a večeři. V závislosti na vybraném hotelu či jiném druhu ubytování, se mohou další výhody lišit. Můžete mít k dispozici celodenní bufet, zákusky, saláty, alkohol, nealkoholické nápoje a podobně. Kromě toho bývá součástí all inclusive vstup zdarma do bazénu, bezplatné zapůjčení lehátek, slunečníků a další.

Zajímavá místa

 • Palermo – je to město, které se nachází na severozápadě a k jeho nejzajímavějším památkám patří Normanský palác, kostel San Cataldo a Teatro Maximo.
 • Taormina – jedno z nejoblíbenějších letovisek na Sicílii. Občas se mu říká sicilské Monte Carlo. Odtud si můžete vychutnat nejúchvatnější výhled na Etnu z celého ostrova. Z památek je nejznámější řecký amfiteátr, který pochází z 3. století př. n. l. nebo Palazzo Santo Stefano.
 • Sopka Etna – dosahuje výšky 3323 m nad mořem a od roku 2013 patří na seznam světového dědictví UNESCO.
 • Stromboli – další sicilská sopka a zároveň stejnojmenný ostrov, jež jsou součástí Liparských ostrovů. Tato sopka se dokonce objevila v románu Julese Verna – Cesta do středu Země.
 • Scopello – oblíbená turistická lokalita, která se pyšní překrásnou přírodou. Ke skvostu této bývalé rybářské vesničky patří skaliska, jež vyrůstají z Tyrhénského moře a dosahují až do výšky několik desítek metrů.
 • Agrigento – krásné město nabízející směs antické vznešenosti, středověké mohutnosti a berberské nadvlády. Díky starověkým památkám je zapsáno na seznam UNESCO. Největším lákadlem je část Valle dei Templi (Údolí chrámů), kde jsou ruiny chrámů v dórském stylu a také areál se středověkými vykopávkami.