Vydejte se s námi na největší italský ostrov s nádechem severní Afriky a Řecka. Naše nabídka dovolená Sicílie letecky vás vezme na ostrov s nádhernou přírodou, nádhernými plážemi a stále ještě neprobádanými městečky s fantastickou atmosférou slunné Itálie. Pojeďte s námi na samý jih Itálie jen co by kamenem dohodil od severní Afriky.


Na Sicílii z Prahy, Brna a Ostravy?

Bohužel nikoliv. Aktuálně je možné letecky Sicílii navštívit pouze z letiště Václava Havla v Praze a také z letiště v Bratislavě. Lety z Brna a Ostravy nenabízí žádná cestovní kancelář.

Doba letu z Prahy na Sicílii činí 2 hodiny a 15 minut. Přistávat budete na mezinárodním letišti v Catanii, kde na vás již bude čekat delegát pořádající cestovní kanceláře.

Můžete si vybrat zájezdy s all inclusive, polopenzí, plnou penzí nebo vlastním stravováním. Záleží na vás, čemu dáte přednost.

Mezi oblíbená letoviska Sicílie patří: Giardini Naxos, Letojani, Taormina, Catania, Syrakusy, Porto Palo.

O dovolené na Sicílii

Sicílie je ostrov, který láká na svoji jedinečnou atmosféru staré Itálie. Avšak mimo ni si můžete vychutnat celou řadu jiných skvostů. Jmenujme například:

  • Nádherné pláže (převládají písečné a oblázkové) s čistým mořem
  • Dosud činnou nejvyšší sopku Evropy – Etnu (3 370 m.n.m.) – výstup na ni není příliš náročný
  • Hlavní město ostrova Palermo, bájné Syrakusy a půvabné přímořské městečko Taormina
  • Fantastická sicilská kuchyně, vynikající vína a velká pohostinnost místních obyvatel

Turistický sezóna tu je od začátku května. Koupat se dá až do konce října. Již počátkem května tu panují teploty nad 23 °C ve stínu. Podobné teploty očekávejte i v říjnu. V létě hravě teploty přesahují 30 °C.

Avšak cestovat se sem dá i po sezóně v rámci poznávacích zájezdů za bohatými antickými památkami nebo na sopku Etnu.

Láká vás dovolená na Sicílii letecky? Pak si s společně s námi vychutnejte ostrov poloprázdných pláží a čistého moře, kde na vás čeká spousta slunce a jedinečná kultura. Inspirujete se naším výběrem zájezdů na Sicílii letadlem.