Lákáš vás dovolená Španělsko autobusem? Vyberte si z nabídky zájezdů, které jsme pro vás připravily a vyrazte poznávat krásy pobřeží Costa del Maresme či Costa Brava. Zaručujeme vám, že se vám dovolená v temperamentním Španělsku bude s jistotou líbit. Kliknutím na hotel si zobrazíte kompletní nabídku nabízených termínů.


Španělsko – pobytové zájezdy autobusem

Ačkoliv je Španělsko stále jednodušší navštívit letadlem, tedy především její ostrovní destinace (např. Kanárské ostrovy), je stále mnoho lidí, kteří pro cestu využívají autobus. A to hlavně v případě cest do destinací, které leží na pevnině.

Mezi ty hlavní možnosti, v rámci kterých je dovolená Španělsko autobusem nabízena, rozhodně patří dvě vyhledávané destinace – Costa del Maresme a Costa Brava. Stejně tak se lze vydat třeba i na poznávací zájezd do Barcelony nebo dalších španělských měst.

Délka cesty samozřejmě odpovídá daným vzdálenostem, a tak pokud plánujeme pobytové zájezdy ve Španělsku, je třeba počítat s tím, že v něm budeme trávit zhruba 24 hodin. Vše samozřejmě závisí na počtu zastávek ale i cestovní rychlosti.

Proč na dovolenou do Španělska autobusem?

V první řadě to může být hlavně cena, jelikož díky tomu může celá dovolená vyjít i na několik tisíc korun – tedy pokud vyrážíme bez stravy. V rámci ní je samozřejmě výhoda ta, že do autobusu můžeme v rámci základních omezení mít více zavazadel než do letadla. Ty navíc nejsou převažovány a nijak kontrolovány. Není tedy problém vyrazit s jídlem v zavazadlovém prostoru.

Dalším pozitivem ale může být i to, že v závislosti na cestovní kanceláři a startu autobusu nemusíme do Prahy, Brna nebo jiného letiště, ale autobus nás může nabrat cestou – poblíž našich domovů.

V porovnání s autem má poté autobus výhodu v tom, že se nemusíme starat o plán cesty a další problémy, které mohou s cestováním souviset.

Jak je to se stravováním?

Faktem zůstává, že dovolená Španělsko autobusem je určena hlavně pro ty klienty, kteří hledají levnější cenu. Tomu odpovídá i to, že často klienti požadují v místě pobytu možnost vlastního stravování. Ne vždy to ale musí stoprocentně platit.

Lze narazit i na zájezdy Španělsko autobusem a polopenzí, která znamená snídani a večeři v ceně. Plná penze je variantou se třemi jídly denně. U obojího je však třeba počítat s tím, že nápoje je třeba dokupovat. Alternativou může být nejlepší forma stravování – all inclusive, kdy máme vše zdarma – jak jídlo, pití nebo ranní či odpolední svačiny.

Španělské pobřeží Costa Brava

Španělské pobřeží Costa Brava je nádherné a dostupné autobusem. Zdroj: vlastní fotoarchív