Na Kanárské ostrovy můžete cestovat po celý rok a vždy budete mít záruku pěkného počasí s příjemnými teplotami vzduchu a moře. Co takhle odměnit se za prosincový shon dovolenou na Kanárských ostrovech v lednu? Prozradíme vám, na jaké se můžete těšit počasí!

Arena Suite ****jen 28 800 Kč
- 11%


Jaké je aktuální počasí na Kanárských ostrovech / Las Palmas – Gran Canaria?

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Počasí na Kanárských ostrovech v lednu – slunce, slunce a slunce…

Kanárské ostrovy uchvátí každého turistu svou jedinečnou přírodou, hornatým terénem a atraktivními písečnými plážemi. Počasí na Kanárských ostrovech v lednu vás v ničem nezklame, zvlášť pokud chcete poznávat krásy ostrovů. Denní teploty se v průměru drží na 21 – 24 °C a v noci klesají k 15 °C, proto vám doporučujeme přibalit si i něco teplého. Slunce vás bude hřát 6 hodin denně a v průměru naprší pouze 25 mm srážek za měsíc.

I v lednu se můžete vykoupat v moři; důkazem je rok 2010, kdy byla naměřena teplota vzduchu až 29,5 °C a nedalo se dělat nic jiného, než polehávat na pláži. Teplota moře má v tomto měsíci stabilních 20 °C, takže se můžete svým přátelům pochlubit, že jste si užili vodní radovánky. Subtropické klima nad Kanárskými ostrovy není v lednu příliš vlhké a vy se nebudete tolik potit.

Zábava na Kanárských ostrovech v lednu

Je libo aktivní nebo odpočinková dovolená?

Leden je ideální měsíc pro aktivní turisty i hráče golfu, ale svou dovolenou můžete klidně strávit odpočinkem u hotelového bazénu nebo u moře. Kanárské ostrovy jsou rozmanité a na každém ostrově vás čeká něco jiného. Uvidíte vysoká pohoří, doutnající sopky, vyhaslé krátery, pískové duny, subtropické lesy a černé vulkanické pláže.

Zábava pro celou rodinu

Svou duši zrelaxujete procházkami po nádherných palmových parcích a květinových zahradách a své chuťové buňky potěšíte ochutnávkou domácích produktů a místních specialit. Nudit se tu nebudou ani děti, které budou nadšené z vodních parků, zábavních center a zoologických zahrad.

Sváteční události v lednu

Kanárské ostrovy v lednu dýchají jedinečnou atmosférou a zásluhu na tom mají různé křesťanské svátky. Již 1. ledna můžete bujaře oslavit Nový rok a 6. ledna Tři krále, kdy děti konečně dostávají své vánoční dárky. Proč si s rodinou také neudělat v tento den radost drobným překvapením? Den předem se můžete účastnit průvodu ulicemi Las Palmas na ostrově Gran Canaria, kde na hřbetech velbloudů jedou Tři králové a rozdávají dětem dárky.

Chcete dovolenou bez starostí? Pak doporučujeme Kanárské ostrovy all inclusive.