Kapverdy patří v říjnu mezi hojně navštěvované exotické destinace. Jen 6,5 hodiny letu z Prahy a rázem jste v ráji na zemi. Ostatně Kapverdy mají v říjnu průměrnou teplotu 26-28 °C v denních maximech šplhají i přes 30 °C. V souvislosti s dovolenou je třeba říct, že slunce tu svítí až 8 hodin denně a srážky tu jsou opravdu minimální. Kapverdské ostrovy totiž disponují až 350 slunečnými dny v roce.


Jaké je aktuální počasí na Kapverdských ostrovech?

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Kapverdské ostrovy v říjnu – počasí, dovolená

Slunce po celý rok a jeden ze 4 nejteplejších měsíců. Takové jsou Kapverdy v říjnu. Ráj surfařů, který láká na nově vybudované hotelové komplexy a nádherné liduprázdné písečné pláže jako z pohlednice.

Souostroví ležící asi 500 kilometrů od Senegalu je oázou klidu, relaxace, slunečného počasí a čistého moře. Ale nebojte se, ani o evropský standard v podobě restaurací a barů nepřijdete, pokud vyrazíte například do největšího letoviska Santa Maria.

Kapverdské ostrovy jsou v říjnu zkrátka velmi dobrou volbou, pokud si chcete odpočinout před nastávající pochmurnou zimou. Anebo pokud se vám nepovedlo vycestovat k moři během prázdnin, mohou Kapverdy v říjnu také velmi dobře posloužit.

Je na vás říjen pozdě? Vyrazte na Kapverdy v září nebo dejte přednost třeba Turecku v říjnu.