Malorka je nesmírně populární a častý cíl českých turistů. Míří sem mladí lidé za zábavou, rodiny s dětmi za krásnými plážemi i senioři za příjemným podnebím. Ať se řadíte do jakékoliv skupiny, mějte na paměti, že pokud chcete dát za svůj vysněný zájezd na tento španělský ostrov co nejméně, hledejte nabídku zájezdů Malorka last minute. Díky doprodeji posledních míst v hotelech a letadlech dokážete ušetřit oproti běžným cenám až 40%.


Zajistěte si zájezd na Malorku last minute. Prim si drží v přízvisku největší, a to jak v rámci celého Španělska, tak Baleárských ostrovů. Hlavním městem je Palma de Mallorca a právě ona i celý ostrov je častým cílem turistů.

Jak prožít dovolenou na Malorce:

  • Příroda – vyrazte na turistiku do pohoří Tramuntana, které je také vhodným místem pro horolezectví. Krásnou přírodu můžete obdivovat i v parku Mondragó. Za výstup stojí nejvyšší vrchol Puig Major s výškou 1445 metrů, jenž se nachází v hornatém regionu Escorca.
  • Pláže – krásné pláže s útesy a zátokami a azurové moře. Krásné pláže nabízí například region Alcúdia. Slunce svítí více než 300 dní v roce, proto je pobyt na Malorce last minute skvělou volbou.
  • Historické památky – katedrála Sa Seu v hlavním městě Palma, z něhož se můžete svézt historickým vláčkem, známým jako Červený blesk, do města Sóller, za nímž se vypíná tramuntanské pohoří. Neméně zajímavá je vesnička Deiá nebo ruiny kostelů Sa Trapa ve městě Andratx.
  • Zábava – vodní sporty, posezení v místních barech. Pěkně strávený den vás čeká i v zábavním parku Reserva Africana, kde můžete obdivovat africkou zvěřinu i představení s delfíny.

Zajímavosti o Mallorce:

  • Polský skladatel Frédéric Chopin strávil poslední roky života v klášteře Valldemose.
  • Římané Mallorcu pojmenovali jako Ta největší.
  • Hrad Bellver nedaleko Palmy sloužil v minulosti jako vězení, ale přesto je z něj úchvatný výhled do okolí, a proto je přezdíván jako Krásná vyhlídka.
  • Úplnou náhodou objevené Jeskyně de Campanet jsou nejmenší, ale zároveň velkolepé.
  • V městě Pollenca se každý rok na Velký pátek koná náboženská demonstrace Davallament, při němž se snáší Kristův portrét po 365 schodech, které znázorňují každý den v roce.
  • Láká vás dovolená v září? A co takhle Mallorca v září?

Chcete-li ušetřit při plánování dovolené, podívejte se na nabídku Malorka last minute. Výhodné je zamluvení zájezdů s formou all inclusive, ať máte k dispozici celodenní stravu s místními specialitami a nemusíte hledat, v jaké restauraci se zrovna najíte.