Poklidná Menorca

Baleárské ostrovy lákají turisty ze všech koutů planety a rádi na ně cestují také Češi. Zatímco cestovatelé z České republiky v minulosti hojně navštěvovali Mallorcu, jejich pozornost se pomalu obrací k menšímu ostrovu Menorca. Tento ostrov nabízí klidnější prostředí, ale nudit se tu rozhodně nebudete. Dovolenou na Menorce si užije každý člen rodiny a spokojeni se vrátí všichni – od dětí až po babičku!

Nabídka zájezdů CA Invia na ostrov Menorca s all inclusive levně


Jaké je aktuální počasí na Menorce?

Částečně oblačno
dnes
11/12
Částečně oblačno
High 15° / Low 11°
Částečně oblačno
zítra
12/12
Částečně oblačno
High 16° / Low 11°
Déšť
čtvrtek
13/12
Déšť
High 16° / Low 10°
Možnost deště
pátek
14/12
Možnost deště
High 14° / Low 10°
Jasno
sobota
15/12
Jasno
High 14° / Low 11°
Částečně oblačno
neděle
16/12
Částečně oblačno
High 17° / Low 12°

All inclusive dovolená

Až budete hledat zájezdy na tento ostrov ve Středozemním moři, prohlídněte si nabídku Menorca s all inclusive službami. Na takové dovolené se nebudete muset o nic starat a jedinou vaší milou povinností bude vychutnat si pobyt plnými doušky. V ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava a transfery, ubytování v kvalitním hotelu, celodenní stravování s alkoholickými a nealkoholickými nápoji, bazén s lehátky a případně i animační programy.

Odlety a doba letu

Na ostrov Menorca se létá z Prahy, Brna a Ostravy a doba letu trvá 2 hodiny a 20 minut. Příletovým místem je letiště Mahon, kde vás budou očekávat delegáti cestovní kanceláře a budou vám k dispozici po celou dobu pobytu.

Pláže ostrova

Na své dovolené na Menorce navštivte úchvatné turistické i panenské pláže v menších zátokách. Nejznámější pláží je Arenal de Castell na severu ostrova, kde jsou pláže delší a se zlatavým až lehce načervenalým odstínem. Na jihu ostrova se nalézají desítky úzkých zálivů s nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrými vodami, často přístupných pouze z moře. Zapomenutým rájem jsou pláže Cala Pilar, Cala Tortuga či Pregonda.

Kam na výlet na Menorce?

Menorca all inclusive je dovolenou bez starostí. Pokud se rozhodnete pro celodenní výlet po ostrově, hotelová kuchyně vám většinou připraví balíček na cestu. Na svých toulkách nevynechejte biosférickou rezervaci Albufera des Grau s údolími, říčkami, vodopády a vodním ptactvem. Z památek se vám bude líbit katedrála s paláci v městečku Ciutadella a různé megalitické stavby a obranné věže na ostrově.

Zábava na ostrově

Menorca nemusí být pouze o polehávání na lehátku u bazénu a na plážích. Vydejte se pěšky po Stezce koní, projeďte se na kole po cyklostezkách, zahrajte si golf nebo prozkoumejte podmořský život. Večer příjemně poseďte v hlavním městě Mahon, v jehož centru nechybí kavárny a restaurace.