Sloni na Srí Lance

Srí Lanka, dříve známá taky jako Cejlon, je ostrovem jihovýchodní Asie. Největším městem je Colombo, jehož předměstí se zkráceně nazývá Kotte a je hlavním městem celého státu. Ať už zde chcete ochutnat vyhlášený cejlonský čaj nebo se pokochat zdejší panenskou přírodou, vězte, že nejlevnější dovolená na ostrově Srí Lanka není nic nesplnitelného. Ostatně, podívejte se na nabídku zájezdů největší cestovní agentury v ČR – Invia a vyberte si svůj zájezd právě teď třeba od cestovních kanceláří jako je Exim Tours, Čedok, Bluestyle a další.

Nabídka zájezdů CA Invia na Srí Lanku levně


Zajímavosti ze světa čaje:

Ostrov je pokryt v centrální části horami, které dosahují až 2500 metrů. A právě v těchto místech se nacházejí čajové plantáže. Původně se zde pěstovala káva, ale její plantáže byly následkem choroby v 19. století zničeny. A na ostrov přichází James Taylor, který zde v roce 1867 vybudoval 19 akrů plantáží čaje.

Mezi nejkvalitnější čaje na světě patří ty z oblasti Nuwara Eliya, Orange pekoe. K nejvzácnějším a nejkvalitnějším čajům patří čaj bílý.

Náš tip:

Jak se dostat na Srí Lanku

Dostat se na Srí Lanku levně není nic nemožného. A až tady budete, můžete navštívit některá zde uvedená místa:

  • Anuradhapura – posvátné město, které bylo hlavním městem od 4. st. př. Kr. až do století 11. Dnes je to významná archeologická lokalita s několika buddhistickými kláštery. Zajímavostí je posvátný fíkovník, jenž sem byl přinesen zakladatelkou řádu buddhistických mnišek ve 3. st. př. Kr.
  • Pinnawala – máte-li rádi slony, navštivte zdejší sloní sirotčinec, kde si určitě zamilujete některé z opuštěných slůňátek.
  • Lví skála – žulový blok o výšce 370 metrů, na jehož svazích se rozprostírají ruiny královského města Sigiriya. Na vrcholku se nachází palác s opevněním a zahradami.
  • Zlatý chrám Dambulla – nejrozsáhlejší zachovalý jeskynní chrám na Srí Lance, který můžete během své nejlevnější dovolené na Srí Lance také navštívit.
  • Adamova hora – nachází se v centru ostrova a podle řady hinduistických legend, které se k ní vážou, je mýtickým sídlem bohů.
  • Národní park Manovo-Gounda St Floris – park o rozloze větší než 17 000 km2 se pyšní zajímavou florou i faunou. Žijí zde vedle vodních ptáků i nosorožci černí, oblíbení sloni i leopardi.

Srí Lanka délka letu a kdy jet

Doba letu na Srí Lanku činí cca 10 hodin.

Doporučujeme vycestovat v období naší zimy, tedy nejlépe v období prosinec až březen, případně pak mimo sezónu, která tu panuje během září, října, listopadu a dubna viz: kdy jet na Srí Lanku.